Větrný tunel Hurricane Factory v Praze Letňanech

Reading Time: < 1 minute

Větrný tunel HURRICANE FACTORY v Praze Letňanech je jediný větrný tunel v České republice. Větrný tunel je dokonalým simulátorem volného pádu a také místem, kde si můžete zkusit sílu hurikánu na vlastní kůži. Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, jedná se o adrenalinový zážitek.

Hlavně částí větrného tunelu je proslkená letová komora o průměru 4,3 metrů a celkové výšce neuvěřitelných 14 m. Další součástí větrného tunelu je turbína, která dokáže vyvinout rychlost proudícího vzduchu až 270 km/h, což je rychlost větru opravdového hurikánu (slovo hurikán pochází z mayské kultury. Huracan byl v mayské mytologii bohem větru).

Létání bez padáku zajišťují 4 velké ventilátory poskytující lineární proudění vzduchu identické s rychlostí volného pádu jako při seskoku s padákem z letadla.

Nemusíte se ničeho obávat! Budete létat v bezpečné výšce a pod neustálým dohledem zkušeného instruktora. Létání můžete kdykoliv přerušit . Na instruktáži Vám instruktor ukáže signál pro přerušení letu, pokud by se Vám cokoliv nelíbilo. Poté Vám pomůže s opuštěním tunelu.

Létání ve větrném tunelu je určeno všem fyzicky zdravým osobám od 5 let. Tzn. do větrného tunelu nemohou:

  • děti mladší 5 let
  • těhotné ženy
  • osoby pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek
  • osoby s poruchou krevního oběhu a srdce
  • osoby s problémy se zády, plotýnkami či jakýmikoli zraněním

Kolem letové komory je prostor vyhrazený pro diváky. Váš let tak mohou sledovat kamarádi a rodina a pořizovat záznam v podobě fotografií a videa.

60 vteřin ve větrném tunelu Hurricane Factory je ekvivalentem jednoho seskoku.