Zážitky ve vzduchu

Reading Time: 2 minutes

Akrobactické létání

Tímto zážitkem budete určitě nadšení, pokud vás již nudí cesty na dovolenou dopravním letadlem nebo jste již absolvovali několik vyhlídkových letů.

Akrobatický let můžete absolvovat v klasickém motorovém letadle, pro odvážnější je k dispozici akrobatický let větroněm.

Pokud chcete před pilotem zapůsobit a znát výrazy typu Výkrut, Vývrtka, Zvrat, apod. … přečtěte si více o Letecké akrobacii.

Bungee jumping z mostu

Rádi posouváte hranice své komfortní zóny? Potom je pro vás Bungee jumping ideální příležitostí. Skok absolvujete z výšky 62 metrů (cca 20 pater), a to buď sólo nebo v tandemu (bungee jumpping pro dva).

Let balónem

Vzneste se vzhůru do oblak, stejně jako první odvážlivci již téměř 237 let před vámi. Za počátek balónového létání se totiž považuje 5. červen 1783.

Během 3-4 hodinového letu se dostanete do výšky až 300 metrů. Přečtěte si fascinující příběh Bratří Montgolfierů.

Let stíhačkou

Na výběr máte hned 3 typy stíhaček a těmi jsou L-29, F16 nebo L-39:

L-29 Delfín

Jedná se o dvoumístný stroj, který dokáže letět úctihodnou rychlostí 680 km/h při vodorovném letu a neuvěřitelnou rychlostí 860 km/h při střemhlavém letu. Přesná specifikace této stíhačky.

F16 Fighting Falcon

Aero L-39 Albatros

Let větroněm
Let vrtulníkem
Letecký simulátor a trenažér

Paragliding

Paragliding je letecký sport podléhající zákonům o civilním letectví. Věděli jste, že při nejdelším paraglidingovém letu uletěli piloti více než 500 km a tento let trval něco málo přes 11 hodin? Pokud se toužíte stát samostatným pilotem, musí vlastnit pilotní průkaz pro danou skupinu.

Pilotem na zkoušku

Rádi byste zažili pocity, které zažívá pilot letadla? Po instruktáži se posadíte do kokpitu a užijete si zážitek nabitý adrenalinem. Pokud máte rádi na řízení automobilu absolutní kontrolu nad situací, ve vzduchu je to ještě o stupeň výše.

Tandemový seskok

Tandemový seskok z letadla s instruktorem na zádech z výšky 4 000 metrů (4 kilometrů) si můžete dopřát téměř po celé ČR.

Vyhlídkový let

Vyhlídkový let můžete absolvovat v letadle, větroni nebo vrtulníku. Každý z těchto zážitků má něco do sebe a jsou nabízeny po celé České republice.